Yeni Proje

İçeriğe git

Ana Menü

Sporcu Enerji Tanılama ve Analiz Nedir? Türkiye de İLK ve TEK !!!

GDV Eenerji Analiz Sistemi

Spor Takımları İçin Performans Tanılama ve Yükseltme

Türkiye de İLK ve TEK !!!

Kuantum Değişim ve tanılama çalışmaları sadece profesyonel spor klüpleri ile sınırlı olmayıp her türlü spor dalında, spor salonlarında, yoga merkezlerinde vb. salonlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Örneğin:

Bir spor takımında sporcuların fiziksel, ruhsal ve duygusal durumlarını periyodik olarak değerlendirmenin ve kayıt altına almanın önemi yadsınamaz. Ancak bugüne kadar sporcular objektif olarak sadece fiziksel açıdan ve o da kısıtlı olarak objektif bir şekilde değerlendirilebiliyorlardı. Üstelik sadece fiziksel açıdan bile sporcular performanslarına göre tam olarak sıralanamıyordu. Ruhsal ve duygusal açıdan ise objektif bir değerlendirme ve sıralama ise yapmak şimdiye kadar mümkün bile değildi. Fiziksel olarak çok üstün bir seviyede olan bir sporcunun ruhsal ve duygusal sebeplerden ötürü performansının ne kadar düşebildiğine bugüne kadar hepimiz tekrar tekrar şahit olduk. Aynı zamanda ruhsal ve duygusal açıdan herhangi bir sıkıntısı olan bir sporcunun bu sıkıntısının sebeplerini bulmak için kimi zaman büyük uğraşlar ve zaman harcamak gerekebiliyordu.

Kuantum Değişim artık bu durumu çok kolaylaştırmış durumda. Bizim çalışmalarımız ve teknolojilerimiz sayesinde sporcuların fiziksel durumlarının yanısıra ruhsal ve duygusal durumlarını da objektif olarak tespit edip kontrol altında tutabilirsiniz. Bunun için düzenli fiziksel kontrollerin yanısıra duygusal ve ruhsal kontrolleri de yaptırmanız yeterli.

Çok daha önemlisi ise bir maçtan önce, sonra ve hatta maç sırasında hangi sporcuların stres ve baskıdan ne kadar olumsuz şekilde etkilendikleri bilimsel ve verisel bir şekilde tespit edildikten sonra takım antrenörü ile birlikte ve/veya sporcu ile bireysel olarak bu durumu değiştirmeye ve geliştirmeye gidebiliriz. Eğer müsabaka öncesinde veya müsabaka sırasında performans düşüklüğü tespit edilirse anında müdahale edilerek risk en aza indirilir.

Özetle Kuantum Değişim'in spor alanında faydaları:

Takımdaki bütün sporcuların performans açısından sıralanmaları
Fiziksel performans dışında ruhsal ve duygusal performansların objektif olarak ölçülmesi, kaydedilmesi ve değerlendirilmesi
Önemli müsabakalar öncesinde stres ve anksiyete sebebiyle ciddi performans düşüklüğü yaşayan sporcuların tespiti
Müsabaka gününde ve maç sırasında (veya devre arasında) yapılan ölçümlerle sorunların anında tespiti
Stresle mücadele edemeyen sporcuların bire bir terapilerle stres toleranslarının yukarıya çekilmesi, konsantrasyon ve odaklanma sorunlarını ortadan kaldırarak sporcudan maksimum performans elde edilmesi
Bu ölçüm ve analiz sistemini dünyada sadece Chelsea futbol takımı kullanmaktadır.


Ancak onlar bile sadece tanılama yapmakla kısıtlı kalkmaktadırlar.

Sizlerin avantajı ise biz sadece tanılamayla kalmayıp sorunlara bütünleşik çalışmalarla çözüm buluyoruz.
Bu tanılama ve değişim çalışmaları sadece profesyonel spor klüpleri ile sınırlı olmayıp her türlü spor dalında, spor salonlarında, yoga merkezlerinde vb. rahatlıkla kullanılabilir.

 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön